קבלני שיפוצים – איפה אסור להם לשפץ

מאי 29, 2019 פיקוח בנייה

קבלני שיפוצים – איפה אסור להם לשפץ

אם החלטתם לבנות או לשפץ את הבית חשוב מאוד לבחור חברות בנייה מוסמכות עם ניסיון או. תחום השיפוצים הוא רחב וקיימים בו אלמנטים רבים , אינסטלציה, חשמל ריצוף, צבע ועוד. לכןקבלני שיפוצים בוחרים בתחומים מסוימים ומתמקצעים רק בהם. כשאנו שוכרים את שירותיו של קבלן שיפוצים אנו צריכים לבדוק באילו תחומים הוא מתמקצע והאם הוא מעסיק מומחים בתחום הרלוונטי. אז מה לרוב אסור לקבלן שיפוצים "רגיל" לעשות:

 
עבודות חשמל

כולנו מודעים לסכנות שעבודות חשמל לא מקצועיות יכולות לגרום: שריפות, הפרעות בפעולת החשמל, התחשמלות ותאונות עבודה במהלך השיפוצים. לכן חשוב שתדעו לרוב קבלן שלד לא יכול לבצע את עבודות החשמל, והיחידים שמורשים לעשות זאת וזה כולל אפילו פתיחת שקעים הכי בסיסית, הם חשמלאים מוסמכים ורשומים!

כשאתם מעסיקים קבלן שיפוצים בדקו אם יש לו את התעודה המתאימה ובמידה ואין לו, בדקו שהוא מעסיק חשמלאי מוסמך לצורך עבודות החשמל. ניתן לבדוק את התעודות באינטרנט בעזרת מספר רישוי ומספר זהותו של הקבלן, אל תתביישו לבקש את הנתונים הללו הם עלולים לחסוך לכם המון צרות.

לקבלת יעוץ מקצועי חינם השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם!

עבודות שלד

עבודות השלד הם בין העבודות החשובות ביותר בתכנון בית או בניין וחשוב לשכור את שירותיו של קבלן שלד מומחה. לא תמיד פגיעה בשלד תגרום לתוצאות מיידיות אבל עם השנים ייווצרו פגמים קוסמטיים קשים כגון סדקים ושברים שידרשו מכם שיפוצים נוספים ומאוד יקרים. במקרים היותר טראגיים  המבנה עלול גם לקרוס ( דוגמת אולמות וורסאי).

על מנת לבצע עבודות שלד תזדקקו להיתר של וועדת התכנון המקומית, מה שידרוש מכם להציג תכניות אדריכל ומהנדס בניין. קבלני שיפוצים רבים יציעו לכם לעבוד ללא תכניות בניה מה שיחסוך לכם בין 2000-3000 דולר, אל תתפתו להצעה זו היא מסוכנת מאוד ולא חוקית.

 
חוזה ואחריות

לרובינו אין כוח לקרוא כל סעיף וסעיף בחוזים ארוכים ומשעממים, אבל חוזה עבודה מול חברת בניה או קבלן שיפוצים הוא האלמנט החשוב ביותר,  כל סעיף שווה הרבה כסף, ובמילים אחרות החוזה הוא "תעודת הביטוח" שלכם בכל הליך השיפוצים. איך החוזה אמור להיראות:

דבר ראשון החוזה חייב להיות בכתב ולא בעל פה, בשני עותקים עליהם חתומים שני הצדדים. הוא חייב לכלול את כל השירותים שסיכמתם ומחיר מפורט לכל שירות לדוגמה: צבע- 2000 ₪ וכן הלאה. כמו כן חשוב לכלול בחוזה רשימה מלאה של כל חומרי הגלם, הספקתם, התקנם, ומחירם.

דבר נוסף שחשוב להכניס לחוזה הוא לוח הזמנים של השיפוץ, בקשו להוסיף סעיף מיוחד המחייב את הקבלן לשלם קנס כספי עבור כל יום איחור. והכי חשוב לעולם אל תשלמו לקבלן את מלוא הסכום בטרם סיים את עבודתו! סיכמו בחוזה על תקופות תשלום.

לא לשכוח להוסיף לחוזה פירוט של זמן ומתן אחריות עבור כל השירותים ( ריצוף, צבע וכו).
 
בכל המובנים לא זול לבנות בית, אבל אם תשקיעו בבחירת חברות בניה רציניות ובקבלנים אמינים, תוכלו ליהנות מהשקעתכם בהווה ובעתיד.