מהו קבלן שלד ומה תפקידו

מאי 29, 2019 מידע חשוב

מהו קבלן שלד ומה תפקידו


השלד של הבית או הבניין הוא הבסיס לכל המבנה ולכן חשוב מאוד שייבנה בצורה המקצועית והטובה ביותר. בבניית בית אל תעשו "קומבינות" יש לבחור קבלני שיפוצים אמינים גם אם הם יקרים יותר.   

מה תפקידו של קבלן שלד?

קבלן שלד תפקידים רבים, החל מהחפירות, יישור הקרקע והפיכתה למתאימה  בניית יסודות הבית, בניית הרצפה, בניית המפלסים והעמודים, בניית הקירות החיצוניים וקורת הבטון ולבסוף בניית הגג. למעשה קבלן השלד הוא זה שמלווה אותנו בכל שלב בתהליך הבניה. חלקם עובדים באופן פרטי וחלקם עם חברות בניה אבל האחריות חלה על כולם במידה שווה: 
 
בחירת חומרים- בין התפקידים המרכזיים של קבלן שלד הוא לבחור את חומרי הגלם מהם יבנה את הבית. קיים מגוון רחב מאוד של חומרים באיכות ובמחירים משתנים, אל תחסכו בעלות חומרי הגלם בשלב בניית השלד. 

יש לבדוק שהחומרים הינם בעלי תו תקן ומתאימים למבנה אותו אתם בונים. לרוב קיימת האפשרות להביא את החומרים עצמאית לאתר הבניה במחשבה להוריד את עלויות הבניה, אם אתם לא הבעלים של חברות בנייה או מומחים בתחום, מאוד לא מומלץ לעשות זאת.

לייעוץ והכוונה השאר/י פרטים ונחזור אליך בהקדם!

בטיחות ואיכות – על המבנה להיות עמיד לפגעי מזג אוויר כגון, רוח, שמש, חום, קור וגשם קיצוניים.,ובעיקר על המבנה להיות בטיחותי וחזק ולעמוד בתקני רעידות אדמה. בדקו עבודות קודמות של קבלני שלד לאחר שנה שנתיים ותשאלו את הדיירים עם קיימים בעיות של סדקים, עובש ורטיבות בבית. כך תוכלו לעמוד את איכות העבודה של קבלן השלד.

עובדים ופועלים- בבניית בית בעלי מקצוע רבים צריכים לעבוד ביחד ובתיאום, אדריכלים, מהנדסים, קבלני שיפוצים ועוד. על קבלן השלד לדעת לעבוד עם כולם בצורה מסודרת. בנוסף קבלן השלד הוא זה שמעסיק את הפועלים לבניית השלד של הבית, עליו לדעת לבחור פועלים אמינים וחרוצים ולדאוג לבטיחות בעבודה. זכרו שפועלים הבונים את שלד הבניין עובדים בעיקר על פיגומים הממוקמים גבוה. חובת ההנחיה הנכונה, לעבודה בטיחותית, מוטלת על כל קבלני השלד על פי החוק.

טיפ-ישנםקבלני שלד העובדים עם צוותים קבועים ואחרים מגייסים עובדים על פי פרויקט. מומלץ בחום לעבוד עם צוות קבוע שכבר מכיר אחד את השני, הסבירות לאי הבנות וחוסר תיאום יורדת משמעותית.
 
קבלני שיפוצים ובפרט קבלני שלד לא בוחרים ללא חקירה מדוקדקת של עבר וניסיון בעבודה. אל תתעצלו, אספו המלצות, חקרו דיירים שעבדו עם הקבלן, ואל תתביישו לדרוש לראות תעודות מתאימות מהקבלן. לצערי יש הרבה "חאפרים" בשוק שלא עברו הכשרה כלל ויש להיזהר מהם.