מה עושים כשצריך למכור את הנכס שאתם משכירים?

מה עושים כשצריך למכור את הנכס שאתם משכירים?

רכישת נכסי נדל”ן להשכרה היא הדרך הראשונה שעולה לאנשים לראש כשמדובר ביצירה של הכנסה פסיבית, כזו שתיתן לכסף שלכם לעבוד בשבילכם ולייצר לכם רווח קל. לכאורה, מדובר בדרך הטובה והנוחה ביותר להשיג עצמאות כלכלית ולהפסיק להזיע ולעבוד קשה. אתם פשוט צריכים להשקיע ברכישת כמה נכסי נדל”ן, להשכיר אותם וליהנות מהכסף שזורם מדי חודש לחשבון הבנק שלכם. אם יש לכם מעט כסף פנוי, רכישת דירה להשכרה יכולה להיות החלום הרטוב של כל מי שרוצה להפסיק לבלות ימים ולילות במשרד ולציית להוראות של הבוס הקשוח שאף פעם אי אפשר לרצות אותו.

קיימים אינספור מומחי נדל”ן והשקעות שימכרו לכם המון סיפורים מפתים על האטרקטיביות הבלתי נגמרת של רכישת נכס להשכרה. הם יבטיחו לכם שזאת האפשרות הטובה והמהירה ביותר ליצור ערוץ הכנסה קבוע ולהתעשר בקלות מבלי להתאמץ ולהזיע. הם ידחפו לכם לראש שמדובר בכרטיס הכניסה היחיד שלכם לחיים הטובים- תוכלו לפרוש מהעבודה השוחקת והמעייפת, ליהנות ממשקה על החוף, ולעשות ככל העולה על רוחכם. ההכנסה שיניב הנכס שתשכירו תממן לכם את החיים שתמיד רציתם לעצמכם.

הם מתחייבים שמדובר בהשקעה משתלמת וכדאית שתמיד תחזיר את עצמה. פשוט צריך להעז, להמר וללכת על זה. כולנו מתפעלים מכרישי הנדל”ן שמחזיקים בכמה דירות להשקעה ומגלגלים כסף רב מבלי לעבוד קשה ולקרוע את התחת. אנחנו מהללים את התעוזה, האומץ והנחישות שלהם. הבעיה שכל גורו נדל”ן שקורא לכם להשקיע בדירה להשכרה מבלי לחשוב יותר מדי, יתמקד אך ורק בסיפורי ההצלחה ולא באנשים שניסו להשקיע ונכוו. הם יתארו רק את ההיבטים החיוביים והנוצצים, וינסו לטאטא מתחת לפני השטח את ההיבטים הבעייתיים, האתגרים והמוקשים שמצפים לכם.

כשמדובר בנדל”ן, הקריאה להשקיע כמה שיותר מהר מבלי לבדוק ולשקול לעומק היא תמיד עצה בעייתית שצריך לקחת בעירבון מוגבל. ברחבי האינטרנט תמצאו אינספור מאמרים, כתבות ומדריכים על רכישה נכונה ונבונה של דירה להשקעה, אבל כמעט ולא תמצאו שום דבר על הדרך הנכונה והיעילה להיפטר מנכס שאתם משכירים.

מה לעשות אם אתם שוקלים למכור את הבית או הדירה שאתם משכירים והחלטתם שאינכם מעוניינים להחזיק יותר בנכס נדל”ן להשקעה? חשוב שתהיה לכם אסטרטגיה מפורטת ומגובשת היטב לנקודת ואופן היציאה שלכם מהבעלות על נכס נדל”ן שהשכרתם .אתם צריכים לחשוב מראש על התרחישים השונים והנסיבות המדויקות שבהם כדאי להיפטר מהנכס ברשותכם ולעשות זאת בצורה הרווחית והמוצלחת ביותר. תוכנית טובה תמקסם את הרווחים שלכם ותאפשר לכם להניב את המירב מהדירה להשקעה שהייתה ברשותכם זמן מסוים.

תזמון זה הכל בחיים. אם תתעקשו להחזיק בנכס שרק מכביד עליכם ולא מספק את הסחורה והרווחיות הרצויה זה עלול לפגוע בכדאיות של ההשקעה שלכם ובתשואה שהיא תניב. אם תחזיקו בדירה זמן רב מדי או שתחששו להיפטר ממנה גם כשהיא דורשת מכם יותר הוצאות מההכנסות שהיא מספקת, זה עלול לעלות לכם ביוקר רב וההשקעה הבטוחה שלכם תהפוך לסיוט שיסתיים במפח נפש אדיר. רק למעט מאוד משקיעים יש אסטרטגיה ברורה לאיך ומתי צריך להיפרד מנכס הנדל”ן שהם רכשו להשקעה והשכרה לאחרים. חשוב שתהיה לכם תוכנית מפורטת בראש למקרה שדברים ישתבשו ולא הכל יילך על פי התוכניות.

יכולות להיות כמה סיבות לכך שבעלים של דירה או בית להשכרה ירצו להיפטר מהם. במאמר הזה, אנחנו נסקור כמה מהשיקולים הנפוצים והמרכזיים ביותר שיכולים לגרום לכם למכור את נכס הנדל”ן שהשקעתם בו על מנת ליצור הכנסה נוספת. מעבר לכך, אנו נדון גם בדרך לגבש אסטרטגיית מכירה נבונה שתאפשר לכם לצלוח את התהליך הזה בצורה המוצלחת והחלקה ביותר.

קחו בחשבון, שכאשר מדובר בדירה או בית להשכרה שנמצאים בבעלותכם, ישנם המון היבטים משפטיים וכלכליים שמשפיעים על הרווחיות והכדאיות הכלכלית של הנכס שברשותכם. מומלץ להתייעץ עם בעלי מקצוע שיבהירו לכם את כל ההיטלים, המיסים, החוקים והתקנות הקשורים לרכישת ומכירת נדל”ן להשקעה. הם יעזרו לכם לגבש את אסטרטגיית ההשקעה הנכונה והמתאימה ביותר עבורכם. אנו לא מוסמכים לתת דעה, והכל כאן ניתן בגדר המלצה בלבד.

יכולות להיות מגוון רחב של סיבות לכך שאתם צריכים להיפטר מהדירה או מהבית שאתם משכירים:

  • אתם רוצים לממש את העלייה החדה בשווי של הנכס ולמכור אותו כשהערך שלו נמצא בשיאו. לדוגמה, אם תוך כמה שנים, השווי של הנכס שלכם עלה בצורה תלולה ב-30%, ייתכן שתרצו למכור ולגרוף את הרווח השמן, במקום להשאיר אותו רק על הנייר.
  • התעייפתם מלהיות בעלים של נכס להשכרה. נמאס לכם מכל כאב הראש של השכרת הנכס שלכם ואין לכם כבר כוח לדאוג לתחזוקה השוטפת שלו ולהתמודד עם התלונות והבעיות של הדיירים השונים שמשכירים אותו מכם. ייתכן שהחלטתם שהשקט הנפשי שלכם חשוב יותר והחלטתם להיפטר מכל הטרחה הכלולה בהשכרת נכס.
  • אינכם רוצים לטפל בנכס ולדאוג להשכרתו, ועם זאת אינכם מעוניינים גם לשכור חברה חיצונית שתעשה זאת במקומכם כי זה יפחית משמעותית את הרווחים שלכם.
  • אתם עוברים למדינה אחרת או לאיזור מרוחק ולא תוכלו לטפל בנכס ,לתחזק אותו ולדאוג להשכרתו לדיירים שונים .
  • אתם יוצאים לגמלאות ואתם מעדיפים לקבל סכום כסף גדול שיבטיח את השקט הכלכלי שלכם לתקופה ארוכה מאשר להסתפק בצ’ק חודשי צנוע.
  • או שאולי מדובר בתרחיש הגרוע ביותר, ביצעתם השקעה גרועה בנכס שלא מצליח לייצר עבורכם רווחים, כי קניתם אותו במחיר מופרז, הוא במצב נורא ודורש אינסוף תיקונים, או שנפלתם על דיירים בעייתיים ובלתי נסבלים שרק הורסים אותו.

הצעד הראשון בגיבוש התוכנית שלכם למכור את הנכס ולהיפטר ממנו, הוא להבין את הסיבות והצרכים שלכם למהלך. פשוט תשאלו את עצמכם את השאלה הבאה: ” למה אני צריך למכור את הנכס הזה שאני משכיר?”. אם יש לכם תשובה ברורה, נחרצת והגיונית, אתם יכולים להתקדם הלאה.

מכירת דירה או בית להשקעה יכולה להפוך למשימה די מסובכת ומורכבת, בהתאם למקרה האישי שלכם. תהליך המכירה יכול לקחת זמן רב וייתכן שיעברו שבועות ארוכים ואפילו חודשים עד שתמצאו את הקונה הנכון. ייתכן שתידרשו לשלם מיסים גבוהים וזה עוד שיקול מרכזי שתצטרכו לקחת בחשבון. מעבר לכך, אם אתם רוצים למכור נכס מושכר עם דיירים שכבר מתגוררים בו, זה יכול לסבך את תהליך המכירה עוד יותר ולהקשות על השלמת העסקה. תעברו היטב על כל השיקולים האלה, ותחשבו על נקודת היציאה המתאימה והנכונה ביותר עבורכם מבעלות על נכס שרכשתם להשקעה ולהשכרה לדיירים אחרים. לפעמים, צריך לדעת לפרוש בשיא ולמכור את הנכס שהשקעתם בו בתזמון הטוב והמתאים ביותר על מנת למקסם את הרווחים שתקבלו.

במאמר הזה קיבלתם כמה טיפים חשובים ושימושיים בנוגע למכירת נכס להשכרה. אני מקווה שתפיקו תועלת מהמידע הזה ושהוא יקל עליכם אם תצטרכו לקבל החלטה כזאת, ומקווה בלב שלם שתמצאו את הדרך הנכונה ביותר עבורכם להשקיע את הכסף שעבדתם כל כך קשה עבורו.

כתוב/כתבי תגובה