האם התקנת לוחות סולאריים ביתיים יכולה להשביח נכסים?

האם התקנת לוחות סולאריים ביתיים יכולה להשביח נכסים?

יותר ויותר אנשים מחליטים להתקין פאנלים סולאריים על גגות הבתים שלהם ולהתחיל לייצר בעצמם את החשמל שהם צורכים. במדינתנו שטופת השמש התקנת פאנלים סולאריים ביתיים עוזרת לחסוך בהוצאות החשמל ולייצר אנרגיה הרבה יותר ירוקה וידידותית לסביבה. מעבר לחיסכון המשמעותי בחשבון החשמל ולתרומה הסביבתית הנרחבת, להתקנת לוחות סולאריים שמסוגלים לייצר כמחצית מצריכת החשמל של משק בית ממוצע, יש מגוון יתרונות נוספים שצריך להיות מודעים אליהם. אבל כאשר אתם מוכרים או רוכשים בית, קיומם של לוחות סולאריים הוא גורם חשוב ומשפיע שחובה לקחת בחשבון בעת כל עסקת נדל”ן.

כשאתם ניגשים למכור או לרכוש נכס מסוים, אתם חייבים להיות מודעים להשפעה של לוחות סולאריים על השווי שלו. אם אתם רואים בנכס השקעה לטווח הארוך שצריכה להניב לכם את התשואה הגבוהה ביותר, אתם חייבים ללמוד לעומק את כל היתרונות והחסרונות של לוחות סולאריים ולקבוע מראש את מידת הכדאיות, היעילות והנחיצות שלהם. ככל שתלמדו את הנושא יותר לעומק ותבחנו את העניין היטב, כך יהיה לכם הרבה יותר קל ופשוט לקבל את ההחלטה הטובה והנכונה ביותר שתשתלם לכם גם בטווח הקצר וגם בטווח הרחוק.

לאחרונה , סוכני נדל”ן רבים נשאלים האם לוחות סולאריים ביתיים הם יתרון אטרקטיבי שמשביח את הנכס ומקפיץ את מחירו, או שמדובר במוקש כלכלי לא משתלם שיקשה על מכירת הנכס ויבריח קונים פוטנציאליים? למרות שחברות המערכות הסולאריות הביתיות מנסות לשכנע אתכם אחרת, חשוב שתפנימו שאין תשובה חד משמעית ומוחלטת לשאלה החשובה הזאת. כמובן שמתקין של פאנלים סולאריים יבטיח לכם ניסים ונפלאות וישכנע אתכם שמדובר בהשקעה משתלמת שתמיד תשדרג את הנכס שלכם ותעלה משמעותית את מחירו. אבל המציאות בשטח היא הרבה יותר מורכבת, השפעת לוחות סולריים ביתיים על שווי הנכס תלויה בגורמים החשובים הבאים:

  • האם הלוחות הסולאריים הביתיים הם בבעלות מלאה שלכם או שהם מושכרים לתקופה מסוימת
  • באיזה אזור במדינה אתם מתגוררים
  • סוג הנכס
  • השווי המוערך של הבית שלכם (השווי של נכסים יקרים יותר יעלה במידה גבוהה יותר מנכסים שמתומחרים בסכום נמוך יותר)
  • כמות האנרגיה שתחסכו

הבנת הפוטנציאל של מערכת סולארית ביתית ומידת הכדאיות הכלכלית שלה בעת קניית או רכישת בית היא לא משימה קשה ומורכבת. אבל חשוב שתדעו לאילו גורמים חשוב לשים לב ואילו משתנים אתם חייבים להכניס למשוואה ולבחון היטב. למרות העלייה המשמעותית במודעות כלפי אנרגיות מתחדשות והאימוץ ההולך וגדל של מערכות סולאריות ביתיות, אנשים רבים עדיין לא מודעים להמון פרטים קטנים ומפתיעים שיכולים לעשות את כל ההבדל במידת הכדאיות הכלכלית והיעילות של פנלים סולאריים. אנחנו כאן על מנת לעשות סדר בדברים, להפריך את כל חצאי האמיתות והאי דיוקים וללמד אתכם את כל מה שאתם צריכים לדעת אודות בתים עם מערכות סולאריות לייצור חשמל. כך תוכלו לדעת למה חשוב וכדאי לשים לב וכיצד לקבוע האם הפנלים הסולאריים יהפכו ליתרון חשוב שימשוך רוכשים או למעמסה כלכלית מסורבלת שלא תצדיק את עצמה.

היתרונות של מערכת סולארית ביתית

אין ספק שפנלים סולאריים יכולים לשפר משמעותית את הנכס שלכם ולהשתלם לכם מאוד בנסיבות הבאות:

פנלים סולאריים יכולים לייצר כמות מפתיעה של חשמל. כושר ויכולת ייצור החשמל של מערכת סולארית ביתית תלויים בכמה גורמים מרכזיים כמו סוג הלוחות, הכמות שלהם ומספר ימי השמש באזור המגורים שלכם. באופן כללי, מערכת סולארית ביתית ממוצעת יכולה לייצר מספיק חשמל על מנת לספק לפחות מחצית מצרכי החשמל של משק הבית שלכם. כשהחלטתם להתקין מערכת סולארית ביתית, חשוב שתעשו סקר שוק מקיף ותבקשו הצעות מחיר מכמה חברות שונות בתחום. תלמדו לעומק את ההצעות של כל חברת פנלים סולאריים ותבחרו בחברה אמינה ובעלת ניסיון שתעניק לכם את ההצעה האטרקטיבית והמשתלמת ביותר. כל מתקין לוחות סולאריים שאותו תראיינו יספק לכם הערכה בנוגע לכמות החשמל שהמערכת עתידה ליצור על בסיס שנתי. כל חברה מסוגלת להעריך את הנתון המכריע הזה שמתבסס על הגורמים הבאים: מזג האוויר באזור המגורים שלכם, הזווית של הגג שלכם והמיקום שלו ביחס לשמש. כל המשתנים החשובים האלה יקבעו כמה חשמל המערכת הסולארית הביתית שלכם תוכל לספק מדי שנה.

 

התקנת לוחות סולאריים על גג ביתכם תאפשר לכם לחסוך את עלויות החשמל שלכם

מחיר החשמל לא הולך לרדת, אז למה שלא תהפכו ליצרני חשמל עצמאיים? מערכת לוחות סולאריים יכולה לספק לפחות חצי מצריכת החשמל הביתית שלכם, מה שיפחית בחצי את חשבון החשמל שלכם. כל עוד המערכת הסולארית הביתית שהתקנתם תמשיך לייצר חשמל ( היא יכולה לשרת אתכם כמה עשורים), אז ההוצאות שלכם על חשמל יקטנו במידה ניכרת. אנרגיה סולארית היא החלופה הזולה והיעילה ביותר לייצור חשמל. ככל שהתפוקה של המערכת תהיה גדולה יותר, כך היא תחזיר את ההשקעה בה מהר יותר. תאמינו או לא, פאנלים סולאריים יעזרו לכם לשכוח מתשלום חשבון החשמל הגבוה שהייתם צריכים לעמוד בו. איזה רוכש לא חולם על בית ללא עלויות חשמל? מדובר בשיטה מצוינת להתייעלות אנרגטית שיכולה להשתלם לכם בגדול בטווח הארוך.

ככל שהוצאות החשמל שלכם גבוהות יותר, כך תרוויחו יותר מהתקנת פנלים סולאריים ביתיים. זה לא מפתיע שהתקנת לוחות סולאריים לייצור חשמל ביתי תשתלם במידה הרבה ביותר למשקי הבית שמבזבזים הכי הרבה חשמל וסובלים מהוצאות החשמל הגבוהות ביותר.

 

לסיכום, התקנת מערכת לוחות סולאריים עשוייה להיות מהלך נבון שיכניס מדי חודש לא מעט כסף לכיס של בעל הנכס, אך זו יכולה להיות גם טעות גדולה והוצאה כלכלית עצומה. לכן, חשבו היטב טרם נקיטת הצעד הזה, ובחרו בחברה איכותית ומקצועית שתסייע לכם להגיע להחלטה הנכונה והמושכלת ביותר.

כתוב/כתבי תגובה